Bin sene de okusam.. "Ne biliyorsun?" diye sorsalar bana, "haddimi bilirim" derim... (Mevlana Celaleddin Rumi)

İsmim Onur Solmaz. 20 Ağustos İstanbul doğumluyum. Akdenizli ve Karadenizli öğretmen bir anne babanın mühendis, ilk oğlu olarak hayatın çok bilinmeyenli denklemleri üzerine çalışmalar yapıyorum. Denklemlerin karmaşıklaştığı üst sınıflarda  iyi bir eş ve baba olmaya gayret gösteriyorum.

Çocukluğumdan beri bana alınan tüm elektronik oyuncakları söküp içlerini kurcalamamın bir sonucu olarak bitirdiğim üniversite eğitimimin ardından sosyal becerilerimi güçlendirdiğim yüksek lisans eğitiminden sonra okul dışında öğrenme hayatına devam ediyorum. 2007 Eylül ayından beri Memorial Sağlık Grubu‘nda farklı pozisyonlarda çalışmaktayım.

İş hayatım ile alakalı detaylı bazı bilgilere Linkedin profilimden ulaşabilirsiniz.

Beni Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Hayattan ödünç aldığım anları fotoğrafladığım Instagram hesabımı takip edebilirsiniz.

Elektronik posta adresim onur@onursolmaz.com

Mail yoluyla iletişim kuranlara en kısa zamanda dönmeye çalışıyorum.

About Onur Solmaz

Onur is an Electronic Engineer who has an EMBA from ITU. He has been working for Memorial Healthcare Group at various positions since September 2007. For more detailed work experience you can look at his Linkedin profile. To see his social media presence you can follow him on Twitter or Instagram.

To communicate with him please send an e-mail to onur@onursolmaz.com

Your e-mail will be responded as soon as possible.


yün cami halıları
mide küçültme ameliyatı riskleri
mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.